SIK SORULAN SORULAR

Vego test aşamasında pilot bölge olarak İstanbul, Kadıköy’ü belirlemiştir. Daha iyi hizmet verebilmek için mahalle bazlı büyümeyi hedefleyen Vego, yakın zamanda tüm İstanbul’da daha sonra diğer il ve ilçelerde hizmete girecektir. Duyurularımızı takip etmeye devam edin. 

Vego’da sipariş oluşturabilmek için öncelikle uygulamayı indirmeniz ve bir kayıt oluşturmanız gerekir. Kayıt oluştururken teslimat adresinizi doğru girmeniz çok önemlidir. Ardından uygulama içindeki ürünlerden istediklerinizi, seçenekleri ve adetleriyle birlikte sepete ekleyebilirsiniz. Son aşama ödeme yönteminizi seçerek, ödemenizi tamamlarsınız. Siparişiniz onaylandıktan sonra bisikletli kurye arkadaşlarımız size en kısa zamanda ulaştıracaklar.

Uygulamada Kullanıcı Girişi bölümündeki Şifremi Unuttum butonuna tıkladıktan sonra gelen ekranda e-posta adresinizi girerek şifrenizi sıfırlamanız için size bir e-posta gönderilecektir. 

Vego’da şu an sadece dijital ödeme ile ödemenizi yapabilirsiniz. Kredi kartı ya da banka kartınızla uygulama üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz kart bilgilerinizi sisteme kaydedebilir böylece gelecekteki siparişlerinizin ödemesini kolayca yapabilirsiniz. Kart bilgilerinizi, Vego da dahil olmak üzere kimse göremez. Siparişiniz onaylanmadan kartınızdan hiçbir ödeme çekilemez. 

İstediğiniz ürünleri sepetinize ekleyip ödemenizi yaptıktan sonra uygulama üzerinden sipariş oluşturulduğuna dair bir onay alırsınız. Bu aşamada siparişinizi restorana ulaştırmış oluruz. Restoran ulaşan siparişi onayladıktan sonra uygulama üzerinden siparişinizin gönderileceğine dair bir onay mesajı görebilirsiniz. Restoran tarafında bir aksilik olursa size hızla bildireceğimizden emin olabilirsiniz.

Uygulama üzerinden onaylanan bir siparişi canlı yardım butonunu kullanarak iptal edebilirsiniz fakat restoranın onayladığı ve hazırlama aşamasına geçirdiği siparişleri her zaman iptal edemiyoruz. Restoran tarafından onaylanan ve hazırlanma aşamasına geçen siparişlerinizi iptal edebilmeniz için bize hızla bildirmenizi rica ediyoruz.

Uygulama üzerinde bulunan canlı yardım butonuna tıklarsanız anında Vego’ya ulaşabilirsiniz. Buradan kuracağınız iletişim ile sorunu hızla çözeceğimizden emin olabilirsiniz. Ayrıca   dilerseniz info@getvego.com adresine e-posta ile de yaşadığınız sorunları bildirebilirsiniz.

Vego’da yer alan restoranların kurye operasyonuna sahip olmalarına göre teslimatta iki seçenek olabiliyor. Vego Getirsin seçeneğinde, teslimatı Vego olarak biz organize ediyoruz ve karbon salımı olmadan, sürdürülebilir bir teslimat yapmak için bisiklet ve / veya elektrikli araçlarla teslimat yapıyoruz. Restoran Getirsin seçeneğinde ise yemek siparişi verdiğiniz restoran teslimatı kendisi organize ediyor. Bu seçenekte teslimatların elektrikli araçlar ile yapılacağının garantisini veremiyoruz.

Vego siparişlerin teslimatını, doğaya zarar vermemek ve iklim krizinin çözümüne katkı sunmak için sadece bisikletli ya da elektrikli bisiklet seçenekli kuryelerle gerçekleştirir. Alınan ek hizmet bedeli, bisikletli kurye altyapısının hizmet ücretidir.

Aradaki tutar farkı sadece bisikletli kurye ek hizmet bedelinden kaynaklanır. Restoran size yemek siparişinizi kapsayan tutara istinaden bir fiş keserek siparişinize ekler. Vego ayrıca bisikletli kurye ek hizmet bedeline istinaden sizin adınıza online bir fatura keserek, e-posta adresinize iletir.

Uygulamamızda henüz dijital ödeme ile kuryeler için bahşiş alamıyoruz ancak siparişinizin teslimatı sırasında kurye arkadaşlarımıza bahşiş verebilirsiniz. İstanbul’da pedal çevirmek kolay değil, bisikletli arkadaşlarımızı destekleyerek sistemin dönüşümü için cesaret verebilirsiniz.

Vego, sürdürülebilir bir dünya vizyonu için çalışır ve vegan ve vejetaryen yemekleri sadece bisiklet ve elektrikli araçlarla ulaştırır. Gelişime, değişime ve dönüşüme inanıyoruz. Etik ve sağlıklı beslenme amacımız için yalnızca vegan yemekleri listelemeyi hedefliyoruz. Ancak bugün dönüşüme açık olan hiç kimseyi dışarıda ve yalnız bırakmak istemiyoruz. Veganlığa geçişte vejetaryenleri de destekleyerek uzun vadeli bir dönüşüm yaratmanın heyecanını yaşıyoruz.

Vego’da önemli bir amacımız cafe ve restoranların vegan dönüşümüne katkı sağlamak. Sahadaki deneyimlerimiz bize gösterdi ki birçok cafe ve restoran tamamen vegan ürünler çıkarmak istiyor. Fakat vegan pazarın hacmi düşük olduğu için ekonomik açıdan bu dönüşümü göze alamıyor. Vego olarak bu dönüşümü hedef edinmiş cafe ve restoranlara bir pazar yeri sunuyoruz. Vegan restoranlar arttıkça piyasa vegan dostu olarak dönüşecek.